Kanada Master - MBA

Kanada’da Master Programları hem Özel Üniversitelerde hem de Devlet Üniversitelerinde yapılabilir. Kanada’da Master Programlı uluslararası öğrencilere ücretlidir. Kanada’daki tüm üniversitelerin YÖK denklikleri mevcuttur.

Kanada’daki Master programları bölümlere göre 1 yıl, 1,5 yıl ve çoğunlukla 2 yıldır. Yüksek lisans eğitimi için kolay kabul şartları, ulaşılabilir not ortalaması ve tabii ki ekonomik ücretler, günümüzde öğrencilerin yüksek lisans için Kanada’yı seçmelerinin başlıca sebepleri arasında sayılabilir. Kanada eğitim sisteminin kalitesi ve standartlarının yüksekliği dünyaca bilinen bir gerçektir.

Kanada’daki Üniversitelere kabul şartları da Üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermekte ise de temel olarak Lisans Not Ortalaması, ILETS veya TOEFL İngilizce dil yeterliliği testi, GMAT - GRE gibi testlerin sonuçları, donanımlı bir CV, niyet mektubu ve referans mektuplarını sayabiliriz.

Ayrıca Kanada’nın yüksek eğitim kalitesinin yanında, Kanada’da Master MBA veya yüksek lisans öğrencilerine çalışma olanağı sağlaması ve sonrasında göçmenlik imkânı vermesi de önemli özelliklerinden biridir.

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilere Kanada Üniversitelerinin kaliteli eğitimin yanı sıra tüm Dünya’da geçerli saygın bir diploma ve iş olanağı sunması da ayrı bir avantajdır.
Kanada’da Yüksek Lisans veya MBA yapan öğrenciler eğitimlerini alırken hafta da 20 saat yarı zamanlı çalışabilir, eğitimlerini tamamladıktan sonra bazı eyaletlerde direk göçmenliğe başvuru yapabilir veya bazı eyaletlerde iş teklifi aldığı anda direkt göçmenlik başvurusu yapabilir.