Kanada Dil Eğitimi

Son yıllarda ülkemizde yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenlerin sayısında oldukça önemli bir artış görülmektedir. Bunun sebeplerinin başında ülkemizde verilen İngilizce eğitiminin yetersizliği; yaşanan yoğun iş temposundan dolayı, kişilerin İngilizce öğrenmeye yeterince vakit ayıramamasıdır. Ayrıca, Türkiye’deki birçok üniversitenin ILETS TOEFL istemesi veya İngilizce hazırlık bölümlerinin olması da öğrencilerimizin 1 yıl hazırlık okumak yerine yurtdışında 6 ay veya üzeri eğitim alıp, hem dil seviyelerini üst seviye çıkarmaları hem de yurtdışı yaşam tecrübelerini arttırıp ufuklarını genişlettikten sonra Türkiye’ye dönüp üniversitelerine devam etmek istemelerini de sayabiliriz.

Bir başka konu da Kanada’da birçok dil okulunun hem İngilizce öğretmesi, hem de sonrasında çalışarak öğrenme pratiği kazandırılması açısından; önce belli bir süre dil eğitimi alınması ve sonrasında da çalışma imkânı sunmasıdır. Bu programlar belli bir süre dil eğitimi aldıktan sonra, işe yerleştirme programları olan bölümlerdir ve belli meslek grupları için geçerlidir.

Ayrıca günümüzde her şey çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Günümüz insanları çok fazla vakit kaybetmeden İngilizce öğrenip akıcı bir şekilde konuşmak, yazmak ve anlamak istemektedirler. İşte bu konuda Kanada’daki dil okulları öne çıkmaktadır.

İngilizce Öğrenmek İçin Birçok Ülke Varken Neden Kanada


Dünya’nın her yerinden gelen öğrencilerle tanışma şansı elde edersiniz.

Kanada halkı dost canlısı ve sıcakkanlı insanlar olduğu için kendinizi yalnız hissetmezsiniz.

Kanada’da İngilizce aksanı çok temizdir, konuşurken veya dinlerken çok rahat anlayabilirsiniz.

Kanada’da kendinizi güvende hissedersiniz.

Kanada’da tüm eğitim kurumları -özel veya devlet okulu fark etmez- belli standartlar dâhilinde faaliyet göstermek zorundadır. Bundan dolayıdır ki eğitim kalitesi tartışmasız çok iyidir.

Günümüzdeki kurlar dikkate alındığında ve dil eğitimi için yabancı bir ülkede kalınacak süre temel alındığında, yurtdışında eğitim alacak kişin dikkat etmesi gereken konuların başında, bütçe ve eğitim kalitesi gelmelidir. Kanada’da tüm ana dili İngilizce olan ülkelerden % 30 daha uygun bir bütçe ile çok daha kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

Kanada’daki dil okullarını bitirdiğinizde, bu okul tarafından belgelenir ve size bir sertifika verilir. Bu sertifikayı Türkiye’de özgeçmişinizde kullanabilir, kurumlara verebilir ve Kanada’da İngilizce eğitimi aldığınızı belgeleyebilirsiniz. Kanada’da ayrıca Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Mesleki İngilizce, Akademik İngilizce gibi sunulan programları ihtiyacınıza göre alabilirsiniz.
Kanada’daki dil okulları ayrıca tüm dünyada geçerli olan ILETS TOEFL sınavlarına hazırlık kursları da vermektedir. Dilerseniz ILETS TOEFL sınavlarına hazırlık kursları alarak, bu sınavlardan başarılı olarak ve gerekli skorları alarak belgelendirebilirsiniz.
Dilediğiniz takdirde Kanada’da belli bir süre dil eğitimi aldıktan sonra (6 aydan fazla) ücretli veya ücretsiz staj yapabilirsiniz. Belli meslek kollarında çalışabilir veya dil okulunu bitirdikten sonra Türkiye ‘deki mezun olduğunuz seviyeye göre, kolej veya üniversitelerde eğitiminize devam edebilirsiniz. Kanada Hükümetinin kabul ettiği kolej veya üniversitelerin birinden mezun olduktan sonra okuduğunuz bölüme ve okuduğunuz süreye göre çalışma iznine sahip olabilirsiniz.

Kanada’da Hangi Dil Okulu‘na Gitmeliyim

Kanada’da İngilizce dil eğitimini özel kurumlar, kolejler ve üniversiteler vermektedir.

Kanada çok büyük bir ülkedir ve 10 eyaletten oluşmaktadır. Büyük şehirleri ABD sınırındadır.

Başlıca şehirleri Toronto, Vancouver, Ottawa, Montreal, Winnipeg, Regina, Halifax sayabiliriz.

Kanada’da dil okulu seçerken birçok etken önemlidir. Türkiye’deki eğitiminiz, hangi dil programı sizin için uygun, bütçeniz, dil eğitimi aldıktan sonraki hedefleriniz, gitmek istediğiniz şehir, Kanada’da kalmak istediğiniz süre, Kanada’dan ve Kanada dil okullarından beklentileriniz, Kanada iklim koşulları ve buna benzer birçok etken dil okulunu seçerken önemlidir. Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi okula göre değil kişinin yukarıda belirttiğimiz durumlarını göz önünde bulundurarak doğru okula yerleştirmek için dil okullarında ücretiz danışmanlık sağlamaktadır.

Neden Bir Danışman


Kendi ülkemizde yaşarken bile, çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Alacağınız danışmanlığın Kanada’da devam etmesi sizi desteklemesi çok önemlidir. Kanımızca, asıl danışmanlığın önemi, Kanada’ya gittikten sonraki süreçte ortaya çıkar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gittikten sonra da sizi yalnız bırakmaz. Kanada’da kendinizi güvende hissedersiniz.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sözleşmeler ile Kanada Dil Okullarının resmi temsilcisidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi’nin Kanada içerisinde resmi temsilcileri olduğundan her türlü sorununuz olduğunuzda temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada’ya gitmek için önemli konulardan biri de VİZE almaktır. 10 yıllık deneyimli vize danışmanlarımız kafanızda soru işareti bırakmadan, VİZE işlemlerinizi eksiksiz tamamlar. Okul seçimi tabi ki çok önemlidir fakat vize olmadan okula gidilemeyeceği için Kanada Konsolosluğu’na doğru, eksiksiz, hatasız bir VİZE dosyası sunmakta çok önemlidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, indirimli uygun uçak bileti bulmak konusunda da size yardımcı olur.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sizin için en uygun konaklama, havaalanında karşılama, sağlık sigortası gibi önemli konuların organizasyonunu da yapar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gitmeden önce ‘Kanada Eğitim Öncesi Uyum’ programı ile Kanada‘ya alışma sürecinde de size yardımcı olur.

Bütçenize ve size uygun dil okulunu seçmek için Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi ile iletişime geçip Kanada Üniversitelerinden mezun, uzun yıllar Kanada’da yaşamış uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.