Her yıl ”dünyanın en yaşanılır 10 ülkesi” listelerinde ilk üçte yer alan Kanada acaba hangi kraterleri ile öne çıkıyor. Son yıllarda özellikle Kanada’ya gitmek isteyenler arasında çokça bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebeplerini kısaca 10 madde halinde sizler için toparladık. İşte Kanada’ya gitmek isteyenler için 10 haklı sebep.

Zengin ve Refah İçinde Bir Ülke Olması

Kanada Dünya’nın en yüksek yaşam standartlarına sahip olan ülkelerinden biridir. Sürekli planlı bir şekilde büyüyen ekonomisi, zengin doğal kaynakları ve planlı işgücü ile gelişmiş bir sanayi ülkesidir.

Kaliteli Eğitimi

Kanada’da eğitim ücretsizdir. Birçok saygın üniversitesi Dünya üniversite sıralamalarında en iyi yerlere sahiplerdir. Kanada kolejleri de meslek edindirme Kanada ekonomisinin işgücü açığını karşılama konusunda önemli bir yerdedir. Öğleki Kanada üniversitelerinden ve Kolejlerinden mezun olan öğrencilerin işe yerleştirme oranları % 85 ve üzeridir.

Güvenli ve Huzurlu Yaşamı

Kanada çok güçlü bir hukuk sistemine sahiptir ve hukuk her bir birey için eşit çalışır. Kanada suç oranı diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında çok düşük kalacaktır.

Kaliteli Altyapısı Düzenli Refah Şehirleri

Yaşam kalitesi, doğal güzellikleri ile birlikte yaşam konforu bakımından da en yaşanabilir şehirler Kanada’da bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Vancouver, Toronto, Ottawa ve Montreal verilebilir. Vancouver ve Toronto dünyada yaşanabilir şehirlerarasında her zaman ilk 10 içinde yer almaktadır.

Çok Kültürlü, Misafirperver, Önyargısız Eğitimli İnsanlar

Kanada eğitimli insan oranı çok yüksektir. Kanada insanları güler yüzlü yabancı kültürlere açık ve yardımseverdirler. Hiç çekinmeden kendileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Kanada, Ayrımcılığın Olmadığı Bir Ülkedir

Kanada göçmen alan bir ülkedir. Hangi kültürden dinden, ırktan olursanız olun yasalar karşısında eşit muamele görürsünüz. Kanada da en büyük suçlardan birisi ayrımcılık suçudur. Bundan dolayıdır ki herkes birbirine saygılıdır ve açık görüşlülerdir.

Doğal Güzellikleri

Kanada‘nın doğası muhteşemdir. Ormanları, gölleri, okyanusa olan kıyıları, adaları ve geniş verimli ovaları her biri ayrı güzellikleri olan 10 eyaletten oluşan Dünya’nın ikinci en büyük ülkesidir.

Sosyal Devlet Politikaları

Kanada da eğitim, sağlık tamamen ücretsizdir. Kanada da orta, lise ve üniversite eğitimi ücretsizdir.

Kanada Her Yıl Çok Sayıda Göçmen Kabul Eden Bir Ülkedir.

Kanada’nın az bir nüfusa sahip olduğunu biraz önce belirtmiştik. Bu nedenle ülke her yıl çok sayıda göçmen ve işçi kabul ediyor. Başka bir yerde yaşamak için elinizde güçlü bir fırsat varken, değerlendirin.

Tanımadığınız İnsanların bile size gülümsediği bir ülke