Kanada Lise Eğitimi

Kanada’da liseler Türkiye’deki gibi 4 yıldır. Devlet okulu veya özel okul tercih edilebilir. Kanada da devlet okulu veya özel lise uluslararası öğlencilere ücretlidir. Her bütçeye uygun liseler Kanada da bulunabilir.

Kanada liselerine girmek için herhangi bir sınava girmeye gerek yoktur. Eğer İngilizceniz yeterli ise İngilizce eğitimi almadan liseye devam edebilirsiniz. Eğer İngilizceniz yeterli seviyede değil ise önce İngilizce öğrenip sonrasında liseye devam edebilirsiniz.

Kanada’da Liseyi bitirdikten sonra herhangi bir sınava girmeden Üniversite’ye devam edebilirsiniz. Kanada eğitim kurumlarından alınan diplomalar tüm dünyada ve Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından tanınmaktadır. Kanada’nın resmi dili hem İngilizce hem de Fransızcadır. Böylece yabancı öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken, ikinci bir dil olarak Fransızca öğrenebilme şansına sahip olurlar. Kanada da liseyi İngilizce veya Fransızca olarak da okuyabilirler.

Kanada da liseye giden öğrenciler aile yanında veya okul Yurtlarında kalabilirler. Kanada’daki aileler güvenlik soruşturmalarından geçmiş tamamen özenle seçilmiş ailelerden oluşmaktadır.

Neden Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi

Kendi ülkemizde yaşarken bile, çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Alacağınız danışmanlığın Kanada’da devam etmesi sizi desteklemesi çok önemlidir. Kanımızca, asıl danışmanlığın önemi, Kanada’ya gittikten sonraki süreçte ortaya çıkar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gittikten sonra da sizi yalnız bırakmaz. Kanada’da kendinizi güvende hissedersiniz.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sözleşmeler ile Kanada liselerinin resmi temsilcisidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi’nin Kanada içerisinde resmi temsilcileri olduğundan her türlü sorununuz olduğunuzda temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada’ya gitmek için önemli konulardan biri de VİZE almaktır. 10 yıllık deneyimli vize danışmanlarımız kafanızda soru işareti bırakmadan, VİZE işlemlerinizi eksiksiz tamamlar. Okul seçimi tabi ki çok önemlidir fakat vize olmadan okula gidilemeyeceği için Kanada Konsolosluğu’na doğru, eksiksiz, hatasız bir VİZE dosyası sunmakta çok önemlidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, indirimli uygun uçak bileti bulmak konusunda da size yardımcı olur.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sizin için en uygun konaklama, havaalanında karşılama, sağlık sigortası gibi önemli konuların organizasyonunu da yapar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gitmeden önce ‘Kanada Eğitim Öncesi Uyum’ programı ile Kanada‘ya alışma sürecinde de size yardımcı olur.

HEMEN ŞİMDİ bütçenize ve size uygun Kanada Lisesini seçmek için Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi ile iletişime geçip Kanada Üniversitelerinden mezun, uzun yıllar Kanada’da yaşamış uzman danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.