Kanada Sertifika ve Diploma

Kanada da Sertifika Eğitimi (Postgradute Programs )

2 yıllık, çoğunlukla 4 yıllık üniversite mezunu veya mezun olacak adayların kabul edilebildiği 1 yıllık mesleki programlar olarak da kabul edebileceğimiz bir program şeklidir. Öğrenciler 8 ay eğitim alıp programı tamamlayabilirler veya stajlı programları seçerek, üzerine 4 ay ücretli veya ücretsiz staj yapıp, programı 12 ay içericisinde bitirebilirler. Postgradute veya postgradute certificate eğitimi alan öğrenciler eğitim alırken hafta da 20 saat yarı zamanlı yasal çalışma iznine sahip olurlar. Okul bittikten sonra dillerlelerse 1 yıl daha tam zamanlı çalıma izni alabilirler.
Ayrıca öğrenciler dilerse, bu bir yıllık programı, akademik yüksek lisansa çevirme olanakları da vardır. Yani okudukları bir yılı saydırıp, üniversite de 1 yıl daha okuyup, akademik yüksek lisans sahibi de olabilirler. Tabi bunun için sertifika programı yaparken notlarının yüksek olması gerekmektedir.

Kanada’da bu 1 yıllık programları yapmak, üniversite de okuyan veya mezun olmuş veya iş dünyasının içinde olup da kendini geliştirmek isteyen kişilere önemli avantajlar sunmaktadır. Eğitim alırken Kanada iş dünyasında çalışma olanağının ve fırsatlarının olması, eğitim aldıktan sonra da bir yıl tam zamanlı Kanada’da çalışmak kişilerin kariyerlerini geliştirmesi açısında da çok önemlidir. Günümüz küresel dünyasında mesafelerin kısaldığı, bilgi ve iletişimin bu kadar hızlı olduğu bu Dünya’da böyle bir eğitimin katkısı çok önemlidir.

Ayrıca bir yıl gibi bir eğitimin ardından hızlı bir şekilde çalışma hayatının içine girilmesi, meslek edinim açısından kişilere hem güven hem de iş bulma açısından çok büyük katkı sağladığı görülmektedir.

Kanada da Diploma Programları

Kanada kolejleri 1 yıl ile 3 yıllık uzunlukta çok çeşitli meslek, diploma ve sertifika programları sunmaktadır. Öğrencinin mevcut eğitim derecesine bağlı olarak program uzunlukları ve çeşitleri vardır. Lise ile üniversite arasında eğitim seçenekleri sunmakla birlikte kolejde 2 yıllık ön lisans tamamlanıp üniversitede kalan 2 yılı tamamlayarak 4 yıllık Lisans diploması almak mümkündür. Ayrıca hızlı şekilde iş hayatına katılıp meslek edinip çalışma hayatına atılmak isteyenler için çok uygundur. Kanada’da 3 tip kolej vardır;Üniversite kolejleri, Kariyer kolejleri ve Community kolejleri veya Teknik Enstitüler. Öğrenciler kolejlerde 2 yıllık diploma eğitimi alırken hafta da 20 saat yarı zamanlı yasal çalışma iznine sahip olurlar. Okul bittikten sonra dillerlelerse 2 yıl daha tam zamanlı çalıma izni alabilirler.

Neden Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi


Kendi ülkemizde yaşarken bile çeşitli sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Alacağınız danışmanlığın Kanada da devam etmesi sizi desteklemesi çok önemlidir. Kanımızca asıl danışmanlığın önemi Kanada’ya gittikten sonraki süreçte ortaya çıkan ihtiyaçtır.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gittikten sonra da sizi yalnız bırakmaz. Kanada da kendinizi güvende hissedersiniz.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Sözleşmeler ile Kanada’daki kolejlerin resmi temsilcisidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi’nin Kanada içerisinde resmi temsilcileri vardır her türlü sorununuzda Öğrencilerimiz temsilcilerimizle iletişime geçebilir.

Kanada’ya gitmek için önemli konulardan biride VİZE almaktır. 10 yıllık deneyimli vize danışmanlarımız kafanızda soru işareti bırakmadan VİZE işlemlerinizi eksiksiz tamamlar. Okul seçimi tabi ki çok önemlidir fakat vize olmadan okula gidilemeyeceği için Kanada Konsolosluğuna doğru eksiksiz hatasız bir VİZE dosyası sunmakta çok önemlidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, indirimli uygun uçak bileti bulmak konusunda size yardımcı olur.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sizin için en uygun konaklama, havaalanında karşılama, sağlık sigortası gibi önemli konuların organizasyonunu yapar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gitmeden önce ‘Kanada Eğitim Öncesi uyum’ programı ile Kanada ‘ya alışma sürecinde size yardımcı olur.

Bütçenize ve size uygun kolejler hakkında bilgi almak için Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi ile iletişime geçip Kanada Üniversitelerinden mezun, uzun yıllar Kanada’da yaşamış uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz