Kanada Üniversite Eğitimi

Kanada Üniversiteleri; Özel Üniversiteler ve Devlet Üniversiteleri olarak ikiye ayırabiliriz. Devlet Üniversiteleri ve Özel Üniversiteler uluslararası öğrencilere ücretlidir. Üniversite fiyatları eyaletlere ve şehirlere göre farklılık gösterebilir. Fakat her bütçeye uygun Üniversite Kanada’da bulmak mümkündür. Kanada Diploması dünya genelindeki en saygın diplomalardan biridir.
Kanada Üniversitelerine girmek için herhangi bir yerleştirme sınavına girmeye gerek yoktur. Liseyi bitiren herkes not ortalaması 65’ten yukarı olmak kaydıyla Kanada Üniversitelerinden kabul alabilirler. Ayrıca 9. sınıf itibariyle öğrencinin akademik başarısı değerlendirilse de en belirleyici unsurlar arasında 11. Ve 12. sınıfta alınan derslerin not ortalamalarını sayabiliriz. Öğrencilerin okul içi ve dışında katıldıkları aktiviteler spor, müzik, tiyatro, seminerler vs. büyük üniversitelerin dikkate aldığı özelliklerdendir.

Kanada Üniversitelerine kabul almak için bir diğer ön şart ise İngilizce dil yeterliliğidir.

İngilizce dil yeterliliği ILETS veya TOEFL testleri ile ölçülmektedir. Fakat Bu testlerden yeterli görülmeyen öğrenciler İngilizce hazırlık okuyarak Kanada Üniversitelerine her zaman kabul alabilirler.

Kanada’daki Üniversiteler Türkiye ‘de olduğu gibi çoğu Üniversite programları 4 yıldır. Öğrenciler 4 yıllık eğitim aldıkları takdirde, eğitim alırken 4 yıl boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı hem çalışıp hem eğitim alıp kendilerini iş hayatına da hazırlayabilirler. Ayrıca Üniversite’yi bitirdikten sonra da 3 yıl daha Kanada’da kalıp çalışabilirler.

Kanada da en yaygın tercih edilen Üniversite bölümleri Mimarlık, Mühendislik, İşletme, Finans, Elektrik Elektronik ve Bilgisayar bölümlerini sayabiliriz. Bunun yanında Sanat ve Sosyal bölümler de tercih edilmektedir. Kanada Üniversiteleri öğrencilere 10 000 den fazla farklı bölümlerde eğitim olanağı sunmaktadır.

Neden Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi

Kanada’da Üniversite seçerken birçok etken önemlidir. Türkiye’deki eğitiminiz, hangi Üniversite programı sizin için uygun, bütçeniz, Üniversite eğitimi aldıktan sonraki hedefleriniz, gitmek istediğiniz şehir, Kanada’da kalmak istediğiniz süre, Kanada’dan ve Kanada’daki Üniversitelerden beklentileriniz, Kanada iklim koşulları ve buna benzer birçok etken Üniversite seçerken önemlidir. Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi okula göre değil kişinin yukarıda belirttiğimiz durumlarını göz önünde bulundurarak öğrencimiz için yüzlerce okul seçeneğinin içinden en doğru Üniversiteye yerleştirmek ve bu konuda ailelere destek vererek bir danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kendi ülkemizde yaşarken bile çeşitli sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Alacağınız danışmanlığın Kanada’da devam etmesi sizi desteklemesi çok önemlidir. Kanımızca asıl danışmanlığın önemi, Kanada’ya gittikten sonraki süreçte ortaya çıkan ihtiyaçtır.
Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gittikten sonra da sizi yalnız bırakmaz. Kanada da kendinizi güvende hissedersiniz.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sözleşmeler ile Kanada’daki Bir Çok Üniversitenin resmi temsilcisidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi’nin Kanada içerisinde resmi temsilcileri vardır. Her türlü sorununuzda öğrencilerimiz temsilcilerimizle iletişime geçebilir.

Kanada gitmek için önemli konulardan biri de VİZE almaktır. 10 yıllık Deneyimli vize danışmanlarımız kafanızda soru işareti bırakmadan VİZE işlemlerinizi eksiksiz tamamlar. Okul seçimi tabi ki çok önemlidir fakat vize olmadan okula gidilemeyeceği için Kanada Konsolosluğuna doğru, eksiksiz, hatasız bir VİZE dosyası sunmakta çok önemlidir.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, indirimli uygun uçak bileti bulmak konusunda size yardımcı olur.
Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, sizin için en uygun konaklama, havaalanında karşılama, sağlık sigortası gibi önemli konuların organizasyonunu yapar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi, Kanada’ya gitmeden önce ‘Kanada Eğitim Öncesi Uyum programı’ ile Kanada ‘ya alışma sürecinde size yardımcı olur.

HEMEN ŞİMDİ bütçenize ve size uygun üniversiteler hakkında bilgi almak için Kanada Yurtdışı Eğitim Ofisi ile iletişime geçip Kanada Üniversitelerinden mezun, uzun yıllar Kanada’da yaşamış uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz

KANADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ FİYATLARI (2018-2019)