Kanada Vizesi En çok Sorulan Sorular 2020

Kanada vizesi nasıl alınır?

Kanada vizesi almak için en önemli nokta, Kanada ziyaretinizden sonra Türkiye ‘ye döneceğinize vize memurunun ikna olmasıdır. Eğer daha önce birçok ülkeye girişi çıkış yaptı iseniz, düzenli bir çalışma hayatınız ve düzenli bir geliriniz var ise, maddi olarak Kanada seyahatinizi karşılayacak mevduatınız banka hesaplarınız da bulunuyorsa vize alma şansınız artacaktır.

Kanada vizesi İle Amerika gidilir mi?

Amerika vizeniz veya Amerika yeşil katınız yok ise sadece Kanada vizesi ile Amerika ‘ya gidemezsiniz.

Amerika’ya gitmek için mutlaka Amerika vizesi almanız gerekmektedir.

Kanada vizesi sponsor

Eğer Maddi olarak durumunuz uygun değilse veya çalışmıyor ev hanımı, öğrenci iseniz veya çalıştığınız kurum sizi Kanada ‘ya gönderiyor ise anneniz, babanız, kardeşleriniz, akrabalarınız veya çalıştığınız şirket size sponsor olabilir. Sponsor olacak kişinin size neden sponsor olduğunu belgeleri ve niyet mektubu ve kanıtlayıcı belgelere ile net bir şekilde açıklamanız gerekmektedir.

Kanada Vizesi 10 Yıl

Kanada vizesi pasaportunuzun süresi kadar verilmektedir. Eğer pasaportunuzun süresi 10 yıl ise Kanada vizesi 10 yıl alabilirsiniz. Pasaportunuzun süresi 1 yıl ise 1 yıl, 3 yıl ise 3 yıl, 5 yıl ise 5 yıl gibi.

Kanada eş vizesi

Eşiniz Kanada’da çalışıyor veya öğrenci ise Kanada eş vizesi alabilirsiniz.

Kanada CAN Plus vizesi

Kanada Can Plus vizesi daha önce Amerika vizesi almış kişilere daha az evrak ile Kanada vizesi başvurusu yapmanızı sağlayan bir seçenektir. Eğer bir Amerika vizesiniz var ise daha kolay vize alma şansınız olacaktır.

Kanada vizesi kaç günde çıkar

Kanada vizesi Konsolosluğun yoğunluğuna göre 1 hafta ile 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre bazen 6 haftayı bulmaktadır.

Kanada öğrenci vizesi niyet mektubu

Kanada Öğrenci vizesi niyet mektubu yazarken en çok dikkat edilmesi gereken neden Kanada’yı tercih ettiğiniz, okumak istediğiniz bölümle ilgili bilgi düzeyiniz, okulu bitirdikten sonraki hedefleriniz, kanada da eğitim alacağınız süre boyunca geçiminizi nasıl sağlayacağınız, maddi belgeler ve kanıtlar ile ispatlamanız gerekmektedir En önemlisi eğitimi aldıktan sonra Türkiye ‘ye döneceğinizi, Kanada da okula devam edeceğinizi ve bitireceğinizi vize memurunu ikna etmenizdir.

Kanada öğrenci vizesi sağlık raporu

Kanada Turist, Öğrenci veya Çalışma vizelerinde sağlık raporu istememektedir.

Kanada’ya öğrenci olarak nasıl gidilir?

Kanada ‘ya öğrenci olarak gidebilmek için 6 aydan uzun Dil Okulu, Lise, Kolej, Lisans, Üniversite, Sertifika, Master veya Doktora programlarından birine kayıt olup, kayıt olduğunuz okul ve bölümden kabul mektubu almanız gerekmektedir.

Kanada ziyaretçi öğrenci vizesi

Kanada ziyaretçi öğrenci vizesi, Kanada ‘ya 6 aydan daha kısa süreli giden öğrencilere verilen bir vize türüdür.

Kanada dil okulu niyet mektubu

Kanada Öğrenci vizesi niyet mektubu yazarken en çok dikkat edilmesi gereken neden Kanada’yı tercih ettiğiniz, okumak istediğiniz bölümle ilgili bilgi düzeyiniz, okulu bitirdikten sonraki hedefleriniz, kanada da eğitim alacağınız süre boyunca geçiminizi nasıl sağlayacağınız, maddi belgeler ve kanıtlar ile ispatlamanız gerekmektedir En önemlisi eğitimi aldıktan sonra Türkiye ‘ye döneceğinizi, Kanada da okula devam edeceğinizi ve bitireceğinizi vize memurunu ikna etmenizdir.

Kanada Çalışma vizesi

Kanada Çalışma vizesi başvuru yapabilmeniz için Kanada’dan LMIA belgeniz veya bir Job Offer ( iş teklifinizin olması gerekmektedir.

Kanada süper vize başvurusu

Kanada süper vize; Kanada göçmeni veya Kanada vatandaşı olan kişilerin Anne ve Babalarını 2 yıl kesintisiz yanlarında kalmalarını istedikleri takdirde başvurdukları vize türüdür. Bu vize ile ebeveyniler Türkiye’ye dönmeden 2 tam yıl Kanada’da kalabilirler ve istedikleri zaman bu süreyi 2 yıl daha uzatabilirler. Ebeveyniler Kanada ‘da kaldıkları süre boyunca Sağlık Sigortası yaptırmaları zorunludur. Sağlık Sigortası yaptıkları için tüm hastanelerden ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Kanada Eğitim Ücretleri

Kanada eğitim ücretleri; seçeceğiniz okul bölüme, şehir ve programa göre yıllık 8000 CAD ile 65 000 CAD arasında değişmektedir.

Kanada Oturum

Kanada ‘da oturum yani ( Permanant Residence ) almak için ya Kanada da belli bir süre çalışmalı ya da en az 1 yıl veya 2 veya 4 yıllık Kanada içinde bir eğitim aldıktan sonra eğer Kanada’da çalışmaya devam ederseniz oturum alma durumunuz olabilir. Bunun dışında Kanada’ya belli bir yatırım yaparak oturum hakkı kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Kanada’nın resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz web sitesi linki aşağıdaki gibidir. Kanada Göçmenliği ,oturum ile ilgili ICCRC belgesi olmayan hiç kimse göçmenlik ile ilgili bilgi veremez bu Kanada Hükümeti tarafından yasaklanmıştır. Kanada Göçmenlik ve oturum ile ilgili Kanada hükümetinin onay verdiği ICCRC belgeli danışmanlardan destek almanızı öneririz.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada.html

Kanada Transit Vize

Kanada transit vizesi Kanada havalimanı nı kullanarak başka bir ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin başvurabileceği bir geçiş vizesidir.

Örneğin Küba uçak bilet aldınız ama uçak biletiniz Kanada aktarmalı o zaman transit vize alma durumunuz olabilir.

Kanada Başvuru Formu

Kanada başvuru formlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides.html

Kanada vizesi almak

Kanada vizesi almak ile ilgili detaylı bilgiyi Kanada vizesi nasıl alınır 2020 adlı yazımda inceleyebilirsiniz.

Kanada Vize ücreti

Kanada vize ücreti turist vizesi için 100 CAD vize bedeli 85 CAD Biometrik Bedeli ve 57 TL VFS ücreti olarak belirlenmiştir.

Kanada Öğrenci vizesi için 150CAD vize bedeli 85 CAD Biometrik Bedeli ve 57 TL VFS ücreti olarak belirlenmiştir

Kanada Turist Vizesi

Kanada Turist vizesi almak ile ilgili detaylı bilgiyi Kanada vizesi nasıl alınır 2020 adlı yazımda inceleyebilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Dil Okulu vizesi almak ile ilgili detaylı bilgiyi Kanada vizesi nasıl alınır 2020 adlı yazımda inceleyebilirsiniz.

Kanada Konsolosluğu Vize

Kanada vize işlemlerini Ankara büyükelçiliği ile yürütmektedir. Tüm başvuralar Ankara’ya gönderilerek Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından sonuçlandırılmaktadır.