Kanada Sıkça Sorulan Sorular ve En Çok Merak Edilenler 2018

- Kanada Vizesi Nasıl Alınır 2018


Kanada vizesi VFS GLOBAL aracı kurum vasıtası ile alınır. VFS Global Kanada İstanbul Harbiye Taksim de ve Ankara’dadır. VFS GLOBAL adreslerine www.vfsglobal.ca/Canada/Turkey/Turkish/ web sitesinden ulaşabilirsiniz. VFS GLOBAL sadece aracı bir kurum olup evraklarınızın Kanada Büyükelçiliğine gönderilmesi ve Kanada Büyükelçiliği ile koordinasyonu sağlayan bir kuruluştur. Vizenizin olumlu veya olumsuz sonuçlanmasında herhangi bir etkisi yoktur. Kanada Konsolosluğu vize evraklarını İngilizce olarak istemektedir. Fakat Türkçe evraklarda kabul edilmektedir. İngilizce evrak vermek daha doğru bir yöntemdir. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme yapmamaktadır. Vize memuru vize kararı alırken sizin gönderdiğiniz evraklar üzerinden değerlendirdiği için vize evraklarını İngilizce vermek her zaman daha doğru bir yöntem olacaktır. 31.07.2018 tarihinden sonra Kanada Konsolosluğu Parmak İzi uygulamasına geçmiştir. 14 yaşından büyük her bireyin hangi tür vize olursa olsun mutlaka parmak izi vermesi gerekmektedir. Detaylı Bilgi için 216 250 67 49 arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

- Kanada Vizesi Kaç Günde veya Ne Kadar Sürede Çıkar - Kanada Vize Başvuru Sonucu

Kanada Vizesi Kanada Ankara Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre tüm evraklar teslim edildikten sonra 2 veya 4 hafta için de sonuçlanmaktadır.

- Kanada Vize Ücreti Ne Kadardır

 • Kanada Turist Vizesi Ücreti 100 CAD ( Kanada Doları ) + 85 CAD Parmak izi Biometrik Toplam 185 CAD

 • Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti Ücreti 150 CAD ( Kanada Doları ) + 85 CAD Parmak izi Biometrik Toplam 235 CAD

 • Kanada Çalışma Vizesi Ücreti 155 CAD ( Kanada Doları ) + 85 CAD Parmak izi Biometrik Toplam 240 CAD

 • 14 yaşından küçükler parmak izi vermedikleri için 100 CAD ( Kanada Doları + VFS GLOBAL ‘e 172.5 TL işlem hizmet bedeli ödemeleri gerekmektedir.

- Kanada Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar 2018


Kanada Vize Evraklarına https://www.vizedanismanlikmerkezi.com/ulkeler/kanada web sitesinden eksiksiz olarak ulaşabilirsiniz.


- Kanada ya Davetiye İle Gitmek

Davet Mektubu; Yurtdışında yaşayan birinin kendi ülkesinden tanıdığı birini, yaşamış olduğu ülkeye davet eden, konsolosluğa hitaben yazılan bir yazıdır. Davet mektubunun içeriğinde, Davet edenin yurt dışındaki durumu, mesleği, adresi, gelecek olan davetlinin kalacağı süre, nerede kalacağı ne zaman döneceği, ziyaret sebebi gibi konular belirtilir.

- Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

Kanada Öğrenci vizesi alabilmek için öncelikle Kanada Okullarında 6 aydan daha uzun bir programa kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kanada okullarından gelen Kabul Mektubu ile öğrenci vizesi yapılabilir. Öğrenci vizesine başvuru yaparken İngilizce Niyet Mektubu yazılması çok önemlidir. Ayrıca Öğrenci olarak

- Kanada Vize Danışmanlık

Kanada Vizesi için bir danışman kullanma zorunluluğu yoktur. Her birey kendisi’ de vize başvurusu yapabilir. Kanada Vize süreci birçok detay içermektedir eksik ve yanlış bir başvuru sonrasında telafisi zor olan durumlar ortaya çıkarabilir. Basit gibi görünen ama gözden kaçan ufak detaylar vize başvurunuzu tekrarlamanıza ve yeniden vize ücretlerini ödemenize ve olumsuz sonuç almanıza neden olabilir. Ayrıca İngilizce çeviri için desteğe ihtiyacınız olabilir. Bir destek almayı düşünüyorsanız yetkili tecrübeli ve yetkin vize danışmanları ile çalışmanızı öneririz.

- Kanada Nasıl Gidebilirim

Kanada gitmek için ilk önce gitme sebebinizi belirlemek gerekir. Kanada’ya Turistik gezi için gidilebilir, iş bulup çalışma için gidilebilir, eğitim için gidilebilir ( Kanada Lise Eğitimi Kanada Üniversite Eğitimi Kanada Yüksek Lisans Eğitimi Kanada dil Okulu veya Kanada Yaz Okulu Gibi ), göçmen olup gidilebilir, iş görüşmeleri için gidilebilir veya aile akraba ziyareti gibi sebepler ile Kanada gidilebilir. Kanada Yatırım yapmak, Kanada da iş kurmak için gidilebilir.

- Kanada Nasıl Bir Yer

Kanada Amerika ‘nın Kuzeyinde Dünyanın 2. En büyük ülkesidir. Eğitim ve refah düzeyi çok yüksek bir ülkedir. Günümüz Amerikan rüyasının Kanada’ya taşındığını söyleyebiliriz. Yani artık Amerika rüyası out Kanada rüyası in.

- Kanada Liseleri - Kanada Lise Hayatı

Kanada ‘da liseleri çok kaliteli eğitim sistemine sahiptirler. Kanada da liseler 4 yıldır. Kanada Liseleri Devlet Lisesi ve Özel liseler olarak ikiye ayrılır. Detaylı bilgi için 90 216 250 67 49 veya www.kanadayurtdisiegitimofisi.com.tr den ücretsiz bilgilere ulaşabilirsiniz.

- Kanada Üniversiteleri

Kanada ‘da Üniversiteleri çok kaliteli eğitim sistemine sahiptirler. Kanada ‘nın pek çok üniversitesi Dünya sıralamalarında hep en üst sıralardadır. Kanada Üniversitelerinin Yök denkliği bulunmaktadır. Kanada Üniversitelerinin birçoğu devlet üniversiteleridir ve az sayıda özel üniversitelerde mevcuttur. Detaylı bilgi için 90 216 250 67 49 veya www.kanadayurtdisiegitimofisi.com.tr den ücretsiz bilgilere ulaşabilirsiniz.

- Kanada Şehirleri

Kanada’nın en büyük şehirleri Amerika sınırına yakın kurulan şehirlerdir. Bilinen şehirleri: Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa , Winnipeq , Regina , Edmonton, Calgary, Victoria sayabiliriz.

- Kanada Dil Okulu Çalışma İzni

Kanada Dil Okulu alırken çalışma izni verilmemektedir. Ancak Bazı Eyaletlerde Kolej veya Üniversite ile ilgili bağlantılı bir bölümden şartlı kabulünüz var ise dil eğitimi alırken de haftada 20 saat Çalışabilirsiniz. Mesela bir sertifika programına kayıt yaptırdınız fakat diliniz yeterli olmadığı için önce bir İngilizce hazırlık eğitimi alacaksınız eğer dil eğitimini kolejlerin veya üniversitelerin hazırlık sınıflarında alırsanız, dil okulu veya dil eğitimi alırken de çalışma izni alabilirsiniz.

- Kanada Dil Okulu Fiyatları 2018

Kanada Dil Okulu fiyatları şehirlerarasında ve eyaletten eyalete farklılık gösterebilir. Ancak ortalama 1 aylık bir dil eğitimi maliyeti 900 CAD ile 1500 CAD arasındadır bu sadece okul ücretidir. Daha detaylı bilgi için TEL: 90 216 250 67 49 ücretsiz bilgi alabilirsiniz

- Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada dil okulu vizesi; eğer 6 aydan kısa ise SX1 vizesi verilir 6 ay veya daha uzun süreli bir dil kursu alındığında uzata bilinir öğrenci vizesi (study permit ) verilmektedir.

- Kanada Dil Okulu Konaklama

Kanda da dil okulu alırken çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Bunlar: Aile yanı konaklama, yurtta konaklama, oda kiralama veya ev kiralama şeklinde olabilir. En yaygın yöntem Aile yanı konaklamadır.

- Kanada Dil Okulu Başvurusu - Kanada Yaz Okulları

Kanada Dil Okulu ve Yaz okulu başvurusu yetkili yurtdışı eğitim acenteleri üzerinden yapılabilir veya direk okulların kendi web siteleri üzerinden yapılabilir. Dil eğitimi başvuruları yurtdışı eğitim acenteleri tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Hem vize süreci hem acentelerin daha uygun fiyatlar sunmaları ve Kanada ya gittikten sonrada bir sorumluluklarının devam etmesi sebebi ile dil okulu başvurularında yetkili acentelerle yapmak öğrenciler için daha avantajlıdır.

- Kanada Yaşam Masrafları

Kanada Yaşam masrafları tabiki kişiden kişiye göre ve şehirden şehire veya bölgeden bölgeye değişiklik gösterecektir fakat ortalama 4 kişilik bir ailenin yaşam maliyeti ( ev kirası, ulaşım, giyim, Sosyal aktivite sigortalar diğer giderler ) 3500 CAD ile 5000 CAD arasında değişmektedir.

Ortalama bir öğrencinin yaşam maliyeti ( ev kirası, ulaşım, giyim, Sosyal aktivite sigortalar diğer giderler ) 1200 CAD ile 2000 CAD arasında değişmektedir.

- Kanada Asgari Ücret

Alberta: 15 CAD /saat British Columbia: 11.35 CAD/saat Manitoba: 12 CAD /saat New Brunswick: 11 CAD/saat Newfoundland and Labrador: 11 CAD /saat Northwest Territories: 12.50 CAD /saat Nova Scotia: 10.85 CAD /saat Nunavut: 13 CAD/saat Ontario: 14 CAD/saat Prince Edward Island: 11.25 CAD/saat Quebec: 11.25 CAD/saat Saskatchewan: 10.96 CAD /saat Yukon: 11.32 CAD/saat

- Kanada Çalışma Ücretleri - Kanada Saatlik Çalışma Ücreti - Kanada İşçi Maaşları

 • Doktorlar yıllık ücretleri 100 000 CAD ile 300 000 CAD arasında

 • Hakimler yıllık ücretleri 245 000 CAD civarında

 • Avukatlar yıllık ücretleri 120 0000 CAD civarında

 • Eczacılar yıllık ücretleri 100 000 CAD civarında

 • Akademisyenler yıllık ücretleri 105 000 CAD civarında

 • Petrol Mühendisleri yıllık ücretleri 105 000 CAD civarında

 • Bilgisayar Mühendisleri 105 000 CAD civarında

 • Orman Mühendisleri 105 000 CAD civarında

 • Diğer Meslekler: 35 000 CAD ile 105 000 CAD civarında ( Kanada işçi Maaşları )

- Kanada Çalışma Başvurusu - Kanada Çalışma İzni

Kanada’ya çalışma vizesiyle gelebilmek için önkoşul Kanada’da kâin bir işveren tarafından temin edilecek iş teklifi mektubuna sahip olmaktır. Diğer yandan Kanadalı işverenin, yabancı uyruklu bir kişiye iş teklifinde bulunabilmesi ise belli bir meslekte aradığı elemanı Kanada içinde bulamadığını Kanada makamlarına (Service Canada) ispatlama zorunluluğu bulunmaktadır. Söz konusu çalışma izinlerinin süresi ise en çok dört yılla sınırlandırılmış durumdadır. Bu kategoriden Kanada’ya göçmen olarak gelebilmek için, Kanada’da yabancı uyruklu kişinin yaptığı mesleğe çok ihtiyaç duyuluyor olması, Kanada içinde eleman açığını doldurmanın zor, hatta imkânsız olması, yabancı işçi alımından Kanada ekonomisinin fayda sağlayacağına inanılması gerekmektedir. Bu kategorideki meslek grupları genellikle yüksek eğitim gerektiren ve revaçta olan mesleklerdir. Üniversitelerin araştırma görevlileri, gıda, tarım ve petrol endüstrisi ve bilgisayar bilimiyle ilgili meslekler bu grupta sayılabilir. Bu kategoriyle Kanada’ya gelenler iki yıl tam zamanlı çalıştıktan sonra, göçmenlik başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca Ara elemanlar inşaat ustaları, seramik döşeme ustaları, halı parke döşeme ustaları, tır şoförleri gibi mesleklerde sayılabilir.

- Kanada Göçmenlik Testi

Kanada Göçmenlik testini aşağıdaki Kanada resmi web sitesi göçmenlik sisteminden yapıp tam değerlendirmeyi alabilirsiniz Yardım İçin: 90 216 250 67 49
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

- Kanada Göçmenlik Puan Hesaplama 2018

Kanada Göçmenlik Puanı aşağıdaki Kanada resmi web sitesi göçmenlik sisteminden yapıp tam değerlendirmeyi alabilirsiniz Yardım İçin: 90 216 250 67 49

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

- Kanada Göçmenlik şartları 2018 - Kanada Göçmenlik Başvurusu 2018 - Kanada Aile Göçmenliği

Kanada Göçmenlik Bakanlığı’nın kriterlerine uygun olup olmadığınızı araştırmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki Kanada Göçmenlik Bakanlığının resmi web sitesinden göçmenliğe uygun olup olmadığınızı araştırabilirsiniz. Yardım İçin: 90 216 250 67 49
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/results-by-topic.asp?top=29

- Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır - Kanada Göçmenlik Başvuru Formu - Kanada Göçmenlik Başvurusu Nereye Yapılır

Kanada göçmenlik başvuru tek başına yapılabildiği gibi Kanada Göçmenlik Bakanlığı’nın onayladığı resmi göçmenlik danışmanları ile de yapılabilir. Kanada göçmenlik başvurusu için önce hangi kategoride başvuru yapabileceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra başvuruyu kendinizde yapabilir veya Kanada Göçmenlik Danışmanlarından yardım alabilirsiniz bu danışmanların ICCRC belgesi olmak zorundadır. ICCRC belgesi olmayan danışmanların göçmenlik ile ilgili herhangi bir bilgi vermeleri veya kişi adına başvuru yapmaları doğru değildir.

Eğer tek başınıza göçmenlik başvurusu yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/apply-permanent-residence.html

Bilgi için: 90 216 250 67 49

- Kanada da iş Başvurusu Nasıl Yapılır

Kanada iş Başvuruarı için Öncelikle bir RESUME ( CV ) hazırlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız bu resume ile ilgili internet sitelerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

- Kanada iş imkânları sitesi- Kanada İş İlanları 2018- Kanada İşçi Başvurusu 2018

Kanada İş İmkânları sitesine ,Kanada Resmi Web siteden ulaşabilirsiniz https://www.jobbank.gc.ca/home

- Kanada Eğitim ve Vatandaşlık

Kanada eğitim çalışma ve göçmenlik ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
Bilgi için: 90 216 250 67 49
https://www.kanadayurtdisiegitimofisi.com.tr/hizmet/egitim--calisma-ve-gocmenlik

- Kanada Kolej Fiyatları

Kanada kolejleri 1 yıl ile 3 yıllık uzunlukta çok çeşitli meslek, diploma ve sertifika programları sunmaktadır. Kanada Kolejleri Devlet Kolejleri ve Özel Kolejler olarak eğitim faaliyetlerini sürdürmektedirler.
Eğitim Maliyetleri eyaletlere ve şehirlere göre farklılık göstermektedir.
1 yıllık eğitim ücretleri bölüme ve programa göre 7000 CAD ile 30 000 CAD arasında değişmektedir.


- Kanada Eğitim Sistemi

Kanada da eğitim sırası ile ilkokul, ortaokul, lise, iki yıllık üniversite 4 yıllık üniversite 1 yıllık postgraduate ve 2 yıllık yüksek lisans ve sonrasında Doktora şeklinde devam etmektedir. Kanada Eğitim Sistemi Dünyaca kabul edilen en iyi ve eşitlikçi eğitim sistemine sahiptir.
Detaylı Bilgi için: 90 216 250 67 49 www.kanadayurtdisiegitimofisi.com.tr

- Kanada Üniversite Maliyeti - Kanada da en ucuz Üniversiteler

Kanada daki tüm üniversite fiyatlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.kanadayurtdisiegitimofisi.com.tr/Upload/pdf/kanada-universite-fiyatlari-2018-2019.pdf

- Kanada İklimi

Kanada iklimi her zaman bir tartışma konusudur. Dünya, Kanada'yı hep soğuk bir yer olarak düşünmüştür. Kanada Dünyanın 2. Büyük ülkesidir ve sıcaklıklar yıl içerisinde değişir ve Kanada, en az soğuk günleri kadar sıcak yaz günleri yaşar. Kışın kayak yaparken yazın okyanusa ve göllere rahatlıkla girebilirsiniz.

Kanada'da, iklimi İstanbul ile benzerlik gösteren Vancouver'dan, 70. Kuzey paralelin sürekli buzlarla kaplı bölgelerine, British Columbia'nın batı kıyılarındaki verimli bitki örtülerine kadar pek çok farklı iklim bölgesi mevcuttur. Bununla beraber, Kanada'nın ABD ile sınır bölgeleri boyunca uzanan kesimlerinde dört mevsim yaşanmaktadır. Toronto ile New York arası karayolu ile 7 saattir. Bu da size iklim konusunda bir fikir verebilir.

- Kanada Toronto Kaç Saat

İstanbul Toronto arası aktarmasız uçak ile 10 saat dir. Air Canada ve THY direk Toronto ve Montreal ‘e uçabilirsiniz.

- Kanada Vancouver Kaç Saat

İstanbul Vancouver arası aktarmalı uçak ile 16 saati bulmaktadır.

- Kanada Devler Liselerine Giriş Sınavı

Kanada Devlet Liselerine giriş için sanılanın aksine herhangi bir sınav yoktur. Eğer öğrenci İngilizcesi yeterli ise direk kaldığı yerden liseye devam edebilir. Eğer İngilizcesi yetersiz ise yine İngilizce hazırlık alarak lise hayatına devam edebilir.

- Kanada Başkenti

Kanada’nın başkenti Ottawadır.

- Kanada Para Birimi

Kanada’nın Para brimi Kanada Dolarıdır

-Kanada da Yaşayan Türkler

Kanada’nın Türk Nüfusu yaklaşık olarak 70 000 civarıdadır

- Kanada Yüksek Lisans Not Ortalaması

Kanada da Yüksek Lisans Akademik için not ortalamasının en az 3 olması gerekmektedir.

- Kanada Yüksek Lisans Burs

Kanada Yüksek Lisans bursları için not ortalamalarınızın 3,65 ve üstü aynı zamanda çok donanımlı bir cv sahibi ve kuvvetli referanslarınızın olması gerekmektedir.

- İstanbul Kanada Konsolosluğu Telefon Numarası

Kanada İstanbul Konsolosluğu sadece Kanada Vatandaşlarına hizmet vermektedir. Ayrıca Ticari işlemlerimde yapmaktadır.

Adres: 209 Büyükdere Caddesi Tekfen Tower - 16th Floor, 34394 Şişli Telefon: (0212) 385 97 00

Çalışma saatleri:

 • Pazartesi: 09:00 -12:00

 • Salı: 09:00 -12:00

 • Çarşamba: 09:00 -12:00

 • Perşembe: 09:00 -12:00

 • Cuma: 09:00 -12:00

- Kanada Konsolosluğu Vize Takip

Kanada Konsolosluğu online vize başvurularında vize ile ilgili aşamaları email ile bildirmektedir. Ayrıca aşağıdaki linkten size verilen Tracking ID ile vizenizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/Track/Index?q=shSA0YnE4pLF9Xzwon/x/CQ1P0LBKn66dLdNUfueK+wgQK15FNs3yVpXjESPsPIkYqDL56on8vfAnBfe7K1ejg==

- Kanada Diploma Denklik

Kanada daki Tüm üniversitelerin Yök denklikleri mevcuttur.